AQUAMAT-ADMIX - kryštalická hydroizolačná prísada do betónu, 20kg


Top Produkt
Hydroizolačná prísada do betónu, ktorá sa vo forme prášku pridá do betónu pri jeho výrobe a vytvorí v ňom nerozpustné kryštalické zlúčeniny. Zvyšuje vodoodolnosť betónu ale nemá vplyv na jeho paropriepustnosť. Zostáva trvalo aktívna a rovnako dobre zvláda pozitívny aj negatívny hydrostatický tlak. Vhodná pre hydroizoláciu základov, pivníc, nádrží atď.

Hodnotenie
Kategória Prísady do betónu
Záruka

92,76 €

Ušetríte

Skladom
Kód: AQUAMAT-ADMIX-20
Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 1×
5
4
3
2
1

SPOTREBA:
0,8-1,0 kg na 100 kg cementu.
 

TECHNICKÝ LIST:
AQUAMAT-ADMIX.pdf
 

VÝHODY:

 • Vodotesnosť proti tlakovej vode z pozitívnej aj negatívnej strany betónu.

 • Podstatné zníženie kapilárnej nasiakavosti vodou.

 • Zostáva trvalo aktívny po celú dobu životnosti stavby a preto neustále chráni konštrukciu pred akýmkoľvek prienikom vody.

 • Utesneňuje trhlinky až do šírky 0,4 mm, a to aj v prípade, že sa objavia neskôr.

 • Neovplyvňuje paropriepustnosť stavby.

 • Ochrana výstuže pred koróziou.

 • Nepriechodnosť vzduchu. 

 • Kompatibilný so všetkými typmi portlandského cementu. 

 

CERTIFIKÁCIA:
Výrobok je certifikovaný označením CE a harmonizovaný podľa Európskej normy EN 934-2: T9 (slovenská norma: STN EN 934-2+A1) ako vodotesná prísada do betónu. Číslo certifikátu: 0906-CPR-02412007.

AQUAMAT ADMIX bol testovaný a schválený Národnou Univerzitou Vodného Hospodárstva a Prírodných Zdrojov (Rivne Ukrajina) - Laboratórium na Výskum Stavebných Materiálov, na nasledujúce vlastnosti: 

 • Zvýšenie vodotesnosti betónu.
 • Zvýšenie mrazuvzdornosti.
 • Nemá vplyv na pevnosť betónu. 

 Vyhlásenie o parametroch stavebného výrobku


POUŽITIE:
AQUAMAT ADMIX sa odporúča ako prísada do všetkých typov betónu, ktoré budú trvalo alebo dočasne v kontakte s vodou ako sú napríklad základy, pivnice, nádrže na vodu, tunely, kanály, kanalizácie, bazény atď. 


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma:

prášok 

Hustota suchej zmesy: 

0,97 ± 0,1 kg/l 

 

 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
AQUAMAT ADMIX je v práškovej forme, preto sa nesmie nikdy pridávať napriamo do čerstvej zmesi betónu. Spôsobilo by to vytvorenie zhlukov a nedostatočný rozptyl prísady.

1. spôsob: Pridávanie za sucha:
Pridajte AQUAMAT ADMIX do bubna miešačky počas pridávania kameniva a piesku ešte pred pridanıḿ vody a cementu. Zmes následne dôkladne premiešajte po dobu 2-3 minút s 50% zámesovej vody predtým ako sa pridá cement a zvyšná voda. Betón premiešajte po dobu aspoň 2-3 minút pre zabezpečenie potrebného rozptylu.

2. spôsob: Pridávanie za mokra:
Zmiešajte AQUAMAT ADMIX so zámesovou vodou v pomere 20 kg:25,5 litrov (AQUAMAT ADMIX:voda) aby vznikla riedka kašovitá zmes. Pridajte túto zmes do miešačky s čerstvým betónom v pomere 1,80-2,20 kg zmesi na 100 kg cementu. Následne premiešajte minimálne 5 minút aby sa AQUAMAT-ADMIX v betóne rovnomerne rozptýlil. 

Poznámky:
AQUAMAT ADMIX môže ovplyvniť dobu tvrdnutia a konečnú pevnosť betónu. Oba tieto účinky sú závislé na betónovej zmesi. Vykonajte skúšobnú zmes pre určenie skutočného účinku v betóne.

Viktor,
5

Beton nepreteka, dakujem. Mate vybornu cenu aj kvalitu.

Klady
Zápory
Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet ks na sklade
Bratislava AQUAMAT-ADMIX-20 Šedá 20 kg 23
Bratislava 2 AQUAMAT-ADMIX-20 Šedá 20 kg 0