Kryštalická hydroizolácia betónu


Kryštalické hydroizolačné výrobky ISOMAT obsahujú špeciálne aktívne chemické zlúčeniny, ktoré reagujú pri kontakte s vlhkosťou a hydroxidom vápna v betóne a tým vytvárajú nerozpustné väzby (kryštály). Tieto kryštály blokujú kapilárne póry a utesňujú trhliny v betóne čím zároveň zabraňujú vstupu vody.

Kryštály migrujú pozdĺž pórov a kapilár hlboko do vnútra betónu, kde zostávajú neustále aktívne a ich účinok nie je ovplyvnení mechanickým poškodením betónu alebo vplyvom prostredia.

Kryštály ponúkajú nižšie uvedené výhody:

  • Zostanú trvalo aktívne a preto neustále ochraňujú konštrukciu pred prítomnosťou vody.
  • Sú účinné proti pozitívnemu aj negatívnemu tlaku vody.
  • Utesňujú kapilárne póry alebo trhliny až do šírky 0,4 mm, aj tie ktoré sa objavia až po aplikácii výrobku.
  • Vodotesnosť betónu nie je ovplyvnená možným poškodením povrchu, drobnými prasklinami a pod.
  • Chránia betón pred karbonizáciou.
  • Zachovávajú paropriepustnosť betónu.

Kryštalické produkty ISOMAT sú vyrábané za najprísnejších požiadaviek. Sú certifikované s označením CE a ich kontrola výroby sa vykonáva v súlade s ISO 9001.

Certifikácia

AQUAMAT-PENETRATE: CE podľa EN 1504-2 ako povlak pre ochranu betónových povrchov.

Cementová, kryštalická hydroizolácia vo forme uzatváraciej stierky. Preniká do betónu a ten následne hydroizoluje. Kryštalizácia zostáva stále aktívna a preto priebežne chráni stavbu od akejkoľvek prítomnosti vody. Utesňuje vlasové trhliny a to aj v prípade, že sa objavia až po aplikácii výrobku.

AQUAMAT-ADMIX: CE podľa EN 934-2 ako vodeodolná prímes do betónu.

Hydroizolačná prísada do betónu, ktorá sa vo forme prášku pridá do betónu pri jeho výrobe a vytvorí v ňom nerozpustné kryštalické zlúčeniny. Zvyšuje vodeodolnosť betónu ale nemá vplyv na jeho paropriepustnosť.

DUROCRET-PENETRATE: CE podľa EN 1504-3 ako opravná malta pre betónové prvky.

Špeciálna kryštalizujúca cementová malta na sanáciu a hydroizoláciu betónových povrchov. Tiež môže byť použitá pre hydroizoláciu betónových prvkov napadnutých vlhkosťou alebo tlakovou vodou.

Všetky tri vyššie uvedené produkty kombinujú dve akcie; vodotesnosť a opravu, čím ponúkajú kompletné riešenie ako pre nové tak aj pre staré štruktúry.

60,00 €
95,00 €