Hydroizolácia pivníc a suterénov: miestnosti s problematickou vlhkosťou


I. POPIS PROBLÉMU

Miestnosti so stálou vlhkosťou alebo zle zaizolované pivnice je potrebné nanovo zaizolovať a tak zabrániť prieniku vody a hromadeniu vlhkosti, ktoré predstavujú neustály problém a poškodzujú celú stavbu.

Navrhovaný hydroizolačný systém musí:

 • byť 100% vodotesný, aby zabránil prieniku vody a vlhkosti z vonkajšej strany
 • mať dlhdobú životnosť a stálosť vlastností
 • byť dostatočne pružný a časom nepraskať
 • mať výbornú prilnavosť k podkladu
 • umožniť odparenie vlhkosti z podkladovej stavby
   

II. RIEŠENIE

Pružná hydroizolačná stierka AQUAMAT-ELASTIC, lokálne vystužená 10 cm širokými pásmi z geotextílie spĺňa všetky vyššie uvedené požiadavky. Aplikácia AQUAMAT-ELASTIC vytvára pevnú a neustále pružnú hydroizolačnú membránu s vynikajúcou priľnavosťou a životnosťou, ktorá automaticky preklenuje menšie trhliny a zároveň umožnuje stavbe “dýchať”. Predstavuje ideálne riešenie do pivníc a suterénov v kombinácii s mramorcementovým omietkovým systémom MARMOCRET, ktorý nepopraská ani vo vlhkom prostredí.

Zloženie systému:

     1. Stabilizácia a spevnenie podkladu

 • NANO-SEAL je vysoko prenikavá polymérová emulzia, ktorá stabilizuje a zároveň spevní podklad. Tiež chráni pred vlhkosťou, solnými škvrnami a zabraňuje rastu húb, plesní. 

     2. Hrubá reprofilácia 

 • MEGACRET-40 je vysokopevná, hrubá reprofilačná, opravná cementová malta vystužená polymérovými vláknami, ktorá sa používa na vyrovnanie podkladu vo vrstvách až do 4 cm.

     3. Hydroizolačná vrstva

 • AQUAMAT-ELASTIC je hydroizolačná, paropriepustná a pružná stierka určená na obzvlášť problematické miesta ako bazény, kúpeľne, pivnice, terasy a podobne.

     4. Omietkový systém

 • MARMOCRET je vysoko kvalitný mramorcementový omietkový systém, ktorý nepraská a udržuje si stálosť vlastností aj v prítomnosti vlhkosti. 


III. APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE

    1. PRÍPRAVA PODKLADU, PENETRÁCIA A VYROVNANIE

 1. Staré omietky stiahnite dole, podklad dôkladne vyčistite oceľovou kefou, odstránte všetky uvoľnené časti, prach, špinu a mastnotu.
 2. Všetky diery v podklade vhodne vyplňte.
 3. NANO-SEAL dôkladne premiešajte a rovnomerne naneste na upravený podklad v 1 vrstve pri spotrebe 0,2 kg/m2 a nechajte zaschnúť. Na veľmi nasiakavé podklady naneste ešte jednú vrstvu potom ako prvá zaschla.
 4. Nerovnosti v podklade vyrovnajte hrubou reprofilačnou maltou MEGACRET-40 pri spotrebe 17.5 kg/m2/cm hrúbky vrstvy. MEGACRET-40 sa nanáša na podklad vo vrstvách s max. hrúbkou 4 cm.

    2. NANÁŠANIE HYDROIZOLAČNEJ VRSTVY

 1. Pred nanášaním stierky AQUAMAT-ELASTIC podklad dôkladne navlhčite, zabránte tvorbe kalužı́.
 2. Spracovanie: celý obsah 25 kg vreca (zložka A) sa za stáleho miešania pridáva do 10 kg tekutej zložky B, dokým sa nevytvorí jednotná viskózna zmes, ktorá sa dá nanášať štetcom.
 3. Stavebné detaily: prechody medzi vodorovnými a zvislými plochami, spoje a dilatačné škáry prekryte jednou 15cm širokou vrstvou AQUAMAT-ELASTIC. Ešte do čerstvej vrstvy vtlačte 10cm širokú geotextíliu. Následne geotextíliu zakryte ešte jednou vrstvou AQUAMAT-ELASTIC tak aby sa geotextília úplne prekryla.
 4. Nanášanie: Po vyschnutí predchádzajúcej vrstvy, naneste celoplošne postupne 3 vrstvy AQUAMATu-ELASTIC. Každá vrstva sa nanáša na už vyschnutú predchádzajúcu vrstvu. Hrúbka jednej nanášanej vrstvy nemôže prekročiť 1mm aby nepopraskala. Pri spojoch so zvislými plochami stierku natiahnite 15-20 cm do zvislej plochy, aby ste vytvorili vodotesnú “vaničku”.
 5. Spotreba: cca 3 kg/m2 (1 kg/m2/vrstva)

    3. NANÁŠANIE OMIETKY

 1. Hydroizolačná stierka môže byť prekrytá trojvrstvovým omietkovým systémom MARMOCRET (prednástrek, jadro, štuková omietka). Prípadne môžete prekrývať iba prednástrekom a jadrom.
   

Spotreba a použité materiály

  Spotreba Jednotková
cena
Približná
cena na m2
NANO-SEAL 0,2 kg/m2/vrstva 6,43€/kg 1,29€
MEGACRET-40 17,5 kg/m2/cm 1,07€/kg -
Geotextília 0,1 m2/m 0,3€/m -
AQUAMAT-ELASTIC 3,0 kg/m2 2,67€/kg 8,00€
Spolu     cca. 9,29€

 

V závislosti od veľkosti odberu alebo pri pravidelných odberoch vieme poskytnúť zľavy až do výšky 30%.

 

18,00 €
100,00 €