AQUAMAT-F - Hĺbková izolácia vlhkých múrov a základov


Top Produkt
Špeciálny nano-technologický roztok vytvárajúci dokonalú bariéru proti vlhkosti na stenách z muriva alebo betónu. Môže byť aplikovaný buď impregnáciou alebo pomocou vŕtania tenkých otvorov. Riedka tekutina nasiakne do okolia navŕtaných otvorov a pri styku s minerálnym prostredím sa zmení na vodotesný tmel v celom priereze steny.

Hodnotenie
Kategória Hydroizolácia stien
Záruka

59,90 €

Ušetríte

Skladom
Kód: AQUAMAT-F-6
Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 1×
5
4
3
2
1

FARBA:
Transparentná.

SPOTREBA:
Do vrtov: 18 kg/m2 prierezu steny
Impregnáciou: 200 - 300 g/m2 povrchu steny

TECHNICKÝ LIST:
 AQUAMAT-F.pdf

POUŽITIE:
AQUAMAT-F sa používa najmä pri vzlínajúcej vlhkosti. AQUAMAT-F vytvorí horizontálnu (vodorovnú) bariéru, ktorá na spodku steny bráni vzlínajúcej vlhkosti. V prípade pôsobenia hydrostatického tlaku sa odporúča použitie prípravku AQUAMAT Elastic

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Hustota:

1,36 kg/l

pH:

12,7

 

 


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Aplikácia bez tlaku
AQUAMAT-F sa aplikuje postupom stenovej perforácie. V spodnej časti steny sa pozdĺžne, vo vzdialenosti asi 15 až 20 cm od seba, vyvŕtajú otvory s priemerom 30 mm. Vŕta sa pod uhlom od 30 do 45 stupňov a do hĺbky o 5 cm menšej, než je šírka realizovanej steny. Otvory sú vyvŕtané väčšinou z vonkajšej strany. Môžu sa tiež nachádzať vo dvoch úrovniach (vyššie-nižšie). 

Vzdialenosť jednotlivých otvorov závisí od nasiakavosti steny, všeobecne sa však odporúča 15-20 cm. Po vyvŕtaní a vyčistení otvorov sa AQUAMAT-F naleje do steny pomocou lievika a proces opakujeme až do bodu nasýtenia steny. Otvory sa vyplnia a utesnia cementovou maltou s prídavkom prípravku ADIPLAST najmenej 24 hodín po aplikácií. Úniku prípravku AQUAMAT-F z oblasti vrtov v stene zabránime utesnením suspenziou AQUAMAT Elastic po oboch stranách ošetrovanej oblasti.

2. Aplikácia pod tlakom
Táto metóda je vhodná pre steny výrazne alebo úplne nasiaknuté vodou. Otvory sú priemeru od 12 do 18 mm a sú vyhotovené horizontálne alebo pod uhlom 30 stupňov , v osovej vzdialenosti 10-20 cm. V prípade stien s nižšou nasiakavosťou, sa otvory vŕtajú vo dvoch úrovniach. V prípade kamenných múrov s veľmi nízkou nasiakavosťou by sa mali otvory vyvŕtať v spojive, ak sú však kamene nasiakavé, treba otvory vyhotoviť priamo v nich. AQUAMAT-F sa vstrekuje do konštrukcie pod tlakom za použitia vhodného vybavenia. Aplikáciu prípravku ukončíme vtedy, keď prípravok AQUAMAT-F začne vytekať z povrchu steny a oblasť okolo otvorov je dostatočne nasýtená materiálom. 24 hodín po aplikácií AQUAMAT-F sa otvory vyplnia a utesnia cementovou maltou s prídavkom prípravku ADIPLAST (Polymérový latex).

Karol,
5

Super produkt, steny mi uz nevlhnu.

Klady
Zápory
Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet ks na sklade
Bratislava AQUAMAT-F-25 Transparentná 25 kg 0
Bratislava AQUAMAT-F-6 Transparentná 6 kg 0
Bratislava 2 AQUAMAT-F-25 Transparentná 25 kg 0
Bratislava 2 AQUAMAT-F-6 Transparentná 6 kg 23
Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
AQUAMAT-F-25 Transparentná 25 kg 7-10 dní 219,90 € s DPH
AQUAMAT-F-6 Transparentná 6 kg Skladom 59,90 € s DPH