DUROCRET-DECO - Dekoračný mikrocementový poter na podlahu a steny


Dekoračný mikrocementový poter vystužený vláknami a modifikovaný polymérmi. Vhodný na vonkajšie aj vnútorné aplikácie na podlahy a steny.

Kategória Mikro-cementové potery
Záruka

36,91 €

Ušetríte

7-10 dní
Kód: DUROCRET-DECO-B-25

FARBA:
farba bielafarba mokafarba šafránováfarba šedáfarba svetlošedáfarba svetlookrová

Ďalších 96 odtieňov je možné získať použitím farbiaceho systému DECO COLOR SYSTEM.


SPOTREBA:

Mikrocementový poter sa aplikuje v 2 vrstvách (základná + zakončovacia) o spotrebe cca. 1.5 kg/m2/mm hrúbky vrstvy. 

A. Základná vrstva

Aplikačná hrúbka 2 mm (min.) 10 mm (max.)
Spotreba na m2 3 kg 15 kg
Cena na m2 (s DPH) 4,30 € 21,70 €


B. Zakončovacia vrstva

Aplikačná hrúbka 2 mm 
Spotreba na m2 3 kg
Cena na m2 (s DPH) 4,30 €

Poznámka: ako zakončovacia vrstva sa môže tiež použiť jemnozrnný DUROCRET-DECO FINISH.
 

TECHNICKÝ LIST:
DUROCRET-DECO.pdf
 

CERTIFIKÁCIA A NORMY:
Výrobok je certifikovaný označením CE a harmonizovaný podľa Európskej normy EN 1504-3 (slovenská norma: STN EN 1504-3) ako výrobok na ochranu a opravu betónových konštrukcií s klasifikáciou PCC R2. 


VLASTNOSTI / VÝHODY:

 • vodoodpudivosť

 • odolnosť proti oteru

 • vysoká priľnavosť k podkladu

 • unikátny estitický vzhľad

 • úplne prispôsobiteľné riešenie

 • široká škála farieb a povrchových efektov

 • vynikajúca spracovateľnosť

 • nízka aplikačná hrúbka

 • dlhodobá životnosť

 • vhodný na všetky typy podkladov

 • ľahko čistiteľný povrch

 

POUŽITIE:

DUROCRET-DECO má mnohonásobné využitie vo vnútorných aj vonkajších aplikáciách (ako sú schody, podlahy, steny, atď.), všade tam kde sa vyžaduje špeciálny estetický vzhľad (napríklad pri Cykladskej architektúre). Používa sa tiež v domoch, obchodoch, hoteloch, atď a pri špeciálnych stavbách ako sú vstavané postele, vstavané umývadlá a sprchy atď. 


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Vlastnosť  
1. Fyzické vlastnosti  
  Forma  cementový prášok
  Objemová hmotnosť suchej zmesi  1,45 +- 0,10 kg/l
  Objemová hmotnosť mokrej zmesi 1,80 +- 0,10 kg/l
2. Aplikačné detaily  
  Miešanie s vodou 5,50 l / 25 kg
  Doba spracovateľnosti (pri +20ºC) 2h
  Hrúbka vrstvy 2-10 mm
3. Mechanické vlastnosti  
  Pevnosť v tlaku ≥ 22,0 N/mm2
  Pevnosť v ťahu ≥ 6,0 N/mm2
  Priľnavosť ≥ 1,3 N/mm2
4. Chemické vlastnosti  
  Obsah chloridov 0,00 %
  Tepelná kompatibilita
  (50 cyklov zmrazovania- rozmrazovania)
≥ 1,2 N/mm2
  Kapilárna nasiakavosť 0,34 kg·m-2·h-0,5
  Reakcia na oheň Euroclass A1 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Podklad

Podklad musí byť čistý, bez prachu, mastnoty, nečistôt a uvoľnených častí. Všetky trhliny a diery v podklade treba vhodne vyplniť.

Pred aplikáciou poteru DUROCRET-DECO na savé podklady (murivo, betón, omietky, sadrové dosky), naneste najprv akrylovú penetrácia UNI PRIMER v 1-2 vrstvách v závislosti na nasiakavosti podkladu. DUROCRET-DECO sa môže nanášať po 2-3 hodinách v závislosti od poveternostných podmienok a za predpokladu, že penetračná vrstva úplne zaschla.

Na nesavé podklady (ako stará dlažba) sa odporúča použiť penetráciu ISOMAT SUPERGRUND. V tomto prípade sa môže DUROCRET-DECO aplikovať po 24 hodinách za predpokladu, že penetračná vrstva úplne zaschla. 

2. Farbenie

DUROCRET-DECO je dostupný v 6 predmiešaných farbách (biela, šedá, svetlošedá, svetlookrová, moka, šafránová). Takisto môže byť farbený pomocou anorganických pigmentov DECO COLOR.

Pigmenty DECO COLOR sú dostupné v 10 základných farbách, ktorých kombináciou sa dá vytvoriť nekonečné množstvo farieb. Okrem toho, DECO COLOR SYSTEM obsahuje 96 odporúčaných kombinácii.

Pre dosiahnutie lepšieho premiešania, rozpustite farebné pigmenty DECO COLOR v zámesovej vode ešte pred pridanıḿ poteru.

Tiež môžete pridať pigmenty až po zmiešaní poteru s vodou, ale v takom prípade zmes poriadne premiešajte, aby sa zabránilo nerovnomernému sfarbeniu. 

3. Aplikácia

Na steny:
DUROCRET-DECO sa počas stáleho miešania postupne pridáva do vody dokým zmesnezıśkapožadovanúspracovateľnosť. Materiál sa nanáša 10 mm ozubenou murárskou lyžicou. Výstužná mriežka (160 g/m2) sa umiestni na povrch a potom sa zapustı́ do poteru pomocou hladkého okraja murárskej lyžice až do sformovania relatívne hladkého povrchu.

Po 24 hodinách sa vytvrdnutý a zaschnutý poter DUROCRET-DECO napenetruje akrylovou penetráciou UNI-PRIMER. Dokiaľ je ešte penetrácia čerstvá (nezaschnutá), aplikujte DUROCRET-DECO alebo DUROCRET-DECO FINISH v tenkej vrstve (1-2 mm) na dotvorenie želaného finálneho vzhľadu mikrocementového poteru. 

Na podlahy:
Aplikácia na podlahy je rovnaká ako na steny s jedným rozdielom, že je ešte potrebné pridať do zámesovej zmesi živicu ADIFLEX-B v pomere 1-2 kg na 25 kg DUROCRET-DECO. V tomto prípade znížte spotrebu vody podľa potreby až dokým nedosiahnete žiadanú spracovateľnosť.

Alternatívne, môžete namiesto DUROCRET- DECO použiť elastický mikrocementový poter DUROCRET-DECO FLEX, ktorý nevyžaduje byť zosilnený živicou.

DUROCRET-DECO je tiež potrebné zosilniť živicou ADIFLEX-B pri aplikácii na sadrokartónové dosky.

Jeden až dva dni po aplikácii za predpokladu, že povrch úplne zaschol, sa môže poter pretrieť ochrannými lakmi. 

4. Použitie ochranných lakov:

Mikrocementové potery sa chránia pretretím rozpúšťadlovými polyuretánovými lakmi VARNISH-PU 2K (v lesklom a matnom variante) alebo polyuretánovým lakom na vodnej báze VARNISH-PU 2KW (saténový vzhľad). Lak na vodnej báze je ideálny pre použitie v interiéri a v slabo vetraných priestoroch.

VARNISH-PU 2K a VARNISH-PU 2KW sa nanášajú valčekom v dvoch vrstvách. Druhá vrstva sa aplikuje 4-24 hodín po aplikácii prvej vrstvy, keď tá už zaschla. Spotreba: 70-120 g/m2 na vrstvu.

Pre lepšı́ rozptyl laku sa odporúča, aby sa valec po namočenı́ do laku nechal najprv odkvapkať do nádoby pred natieranıḿ na povrch.

VARNISH-PU 2K spravidla stmavuje povrch podkladu. V prípade že je efekt stmavenia podkladu nežiadúci, skombinujte dva typy lakov podľa nasledujúcich pokynov:

Najprv naneste akrylovú penetráciu na vodnej báze VS-W v jednej vrstve, zmiešanú s vodou v pomere 1:1 a pri spotrebe 150-200 ml/m2. Po 24 hodinách aplikujte polyuretánový lak VARNISH PU-2K v dvoch vrstvách. Druhá vrstva sa aplikuje 4-24 hodín po aplikácii prvej vrstvy, keď tá už zaschla.

Použitie penetrácie VS-W zabraňuje intenzívnemu stmaveniu povrchu na mikrocementovom potere spôsobené lakom VARNISH-PU 2K

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.